Ogłoszenia

VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą

3  czerwca odbył się VII Ogólnopolski Festiwal Szkoły z Klasą.

W uroczystym otwarciu Festiwalu wzięli udział m.in. Jerzy Wójcik – Wydawca „Gazety Wyborczej”, Katarzyna Maniszewska – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Mirosław Sielatycki – Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Rafał Lew-Starowicz – Zastępca Dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Włodzimierz Paszyński – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Wśród ekspertów VII Ogólnopolskiego Festiwalu Szkoły z Klasą znalazły się m.in Grażyna Czetwertyńska – Adiunkt na Wydziale „Artes Liberales” UW, Elżbieta Tołwińska-Królikowska – Prezeska Zarządu Fundacji Innowacji Edukacyjnych ”Mała Szkoła”, Justyna Suchecka – dziennikarka edukacyjna „Gazety Wyborczej” oraz Dorota Kraśniewska i Jon Green z British Council.

 Bieżąca edycja programu miała zupełnie nową formułę – opartą na pracy zespołowej, nastawioną na współdziałanie, badanie potrzeb, wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów.

Każda szkoła zaprezentowała zdjęcia i inne materiały dokumentujące rok pracy w Szkole z Klasą 2.0 na przygotowanych przez nas plakatach, a następnie przez dwie godziny uczniowie i nauczyciele, odpowiadali o tym co wydarzyło się w szkołach. W rozmowach uczestniczyli eksperci, dopytywali uczniów i nauczycieli o szczegóły ich pracy, radzili i pomagali zaplanować kolejne zmiany i przedsięwzięcia.

Następnie  wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w tajnych agentów! Podzieleni na  kilkunastoosobowe zespoły uczniowie mieli do wypełnienia trudną misję – rozplątywali węzły gordyjskie, odkrywali ukryte szlaki, rozpoznawali przedmioty z tajemniczej skrzynki tylko po dotyku i budowali możliwie najwyższą wieżę z nietuzinkowych materiałów. A wszystko po to, by zdobyć kolejne  puzzle, które ułożyły się w list od Marii Czasomirskej – fikcyjnej bohaterki naszej gry Szkoła na czasie.

NASZĄ SZKOŁĘ reprezentowała ALICJA MARZĘDA uczennica klasy VB, która ciekawie opowiadała o tym, co się dzieje w szkole. Ala  wykonała także samodzielnie plakat , który zachwycił wszystkich ekspertów.

 A.Winiarska

[Best_Wordpress_Gallery id=”97″ gal_title=”szkolazklasa”]