Ogłoszenia

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia to tradycyjnie dzień obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego – bohaterskiego i tragicznego zrywu Armii Krajowej. Jak co roku, o godz. 17:00 (Godzina „W”) na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach rozpoczęły się uroczystości ku czci Powstańców. To właśnie tam pochowana jest większość polskich żołnierzy walczących w stolicy od 1 sierpnia do 2 października 1944 r.

Dla społeczności Naszej Szkoły szczególnym miejscem jest kwatera legendarnego batalionu harcerskiego „Zośka” ze znajdującym się przy niej pomnikiem, na którym wymieniono poległych w konspiracji i Powstaniu żołnierzy jednostki. Dlatego był tam Nasz sztandar, a przedstawiciele Naszej Szkoły, w imieniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły złożyli wiązankę. Bardzo ważnym jest, że 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego uczciliśmy wspólnie z Naszą drużyną harcerską: Szczep 32 WDHiGZ im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista”.
Dziękujemy Państwu Marszałkom oraz Komendantce szczepu phm. Kindze Żelechowskiej oraz harcerzom za współpracę.