Ogłoszenia

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/2018

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
 
4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wierzę, że będzie obfitował w pozytywne doświadczenia i wspaniałe osiągnięcia. To także okres wdrażania dużych zmian w organizacji polskiego szkolnictwa, mających na celu usprawnienie systemu oświaty i podniesienie jakości kształcenia.
 
Ostatnie miesiące były poświęcone intensywnemu przygotowaniu szkół do realizacji zadań związanych z reformą edukacji. Samorządy przygotowały nową sieć szkół, dostosowując je do zmienionego ustroju szkolnego. Nauczyciele uczestniczyli w szkoleniach zawodowych, dzięki czemu w nowym roku szkolnym będzie możliwa realizacja programu zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego. Dyrektorzy szkół i placówek przygotowali organizację roku szkolnego 2017/2018. Był to duży wysiłek wymagający zaangażowania i za włożoną pracę chciałabym Państwu bardzo podziękować.
 
Pragnę zapewnić, że tak jak to miało miejsce w pierwszym półroczu, cały czas będziemy wspierać Państwa szkoły i placówki. Już we wrześniu rozpoczynamy kolejny cykl narad z dyrektorami szkół w całym województwie.
 
Drodzy Uczniowie, mam nadzieję, że po okresie wakacyjnego wypoczynku z zapałem i ciekawością przystąpicie do zdobywania wiedzy. Chciałabym, żebyście jak najlepiej wykorzystali wszystkie szanse, jakie daje Wam szkoła.
 
Szanowni Rodzice, chciałabym Wam życzyć radości i dumy z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą. Aby ułatwić orientację w zmianach związanych z reformą edukacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalnie dla Was informator, zawierający najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego.
 
Nauczycielom i pracownikom oświaty życzę wielu wspaniałych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. Wierzę, że dzięki Państwa zaangażowaniu uczniowie będą z powodzeniem realizować swoje pasje oraz zdobywać nowe umiejętności.
 
Niech nadchodzący rok szkolny 2017/2018 będzie dla wszystkich udany i pełen sukcesów!

Z wyrazami szacunku

Mazowiecki Kurator Oświaty
Aurelia Michałowska