wydarzenia

Wielkie Święto Programowania w Warszawie

 Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Już 5 października rusza #CodeWeek2019. Aby to uczcić organizujemy imprezę, na której nie może Was zabraknąć. Zapewniamy świetną zabawę w świetnym miejscu, nagrody i… wstęp wolny. Dołączcie do nas koniecznie!

Wielkie Święto Programowania – tę imprezę, wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK-PIB, organizujemy tylko raz w roku. Dlaczego tak rzadko? Dlatego, że taka okazja nie zdarza się często. Jaka to okazja? Inauguracja Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2019.

Co, gdzie, kiedy?

Nie wiesz nic o programowaniu? Na naszej imprezie udowodnimy Ci, że po pierwsze – to nic trudnego, a po drugie – że to świetna zabawa. Na nasze Wielkie Święto Programowania zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.

Spotykamy się w sobotę (5 października) w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie (wejście od strony Recepcji). Będziemy na Was czekać od godz. 9.00 do godz. 16.00. Ile kosztują bilety wstępu? Nic. Wejście na Wielkie Święto Programowania jest darmowe. To pierwszy ważny powód, dla którego warto się tam pojawić? Inne?

– Wielkie Święto Programowania to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku, w tym także tych całkiem dorosłych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jak zwykle zadbamy o to, aby każdy znalazł tam coś dla siebie – dodaje szef MC.

Na jakie atrakcje możecie liczyć? Co powiecie na pokonywanie zakodowanej trasy dla robotów? A może wolicie rozkodowywanie szyfrów? Będą z nami roboty i wiele innych atrakcji, dzięki którym długo nie zapomnicie tej soboty.

– Programowanie naprawdę nie jest trudne. Udowodnimy, że może to robić każdy i wszędzie, a wszystko czego potrzeba by zacząć swoją przygodę z tym działaniem, to zapał i dobre chęci. W sobotę gwarantujemy dużo śmiechu i emocji przy rozwiązywaniu zagadek i logicznych zadań – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Podejmij wyzwanie

Założenie jest takie, że każde z dzieci będzie miało wyzwanie. Jakie? Przejść 12 stref warsztatowych i zdobyć w każdej z nich specjalną naklejkę. Każda strefa to inne zadanie związane z programowaniem. Bez obaw, poradzicie sobie. Gdyby cokolwiek sprawiało Wam problem – pomogą nasi animatorzy. To będzie świetna zabawa, a nie twarda konkurencja.

Na dzieciaki, które przejdą wszystkie strefy i zdobędą wszystkie naklejki będą czekały wyjątkowe nagrody. Nie zdradzimy jakie – musicie przyjść i sami się przekonać.

Ważna informacja dla rodziców: zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać nawet 1,5 godziny. Co mama i tata mają robić w tym czasie? O dorosłych też zadbamy. Eksperci NASK-PIB w tym czasie porozmawiają z Wami o bezpieczeństwie dzieciaków w internecie. Powiedzą Wam jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci, odpowiedzą na Wasze pytania.

#CodeWeek2019 – zaczynamy!

Wielkie Święto Programowania to inauguracja tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania – #CodeWeek2019, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-20 października.

#CodeWeek to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko. Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. To prostsze, niż Wam się wydaje!

Zasada jest jedna: niezależnie od kompetencji spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Liczy się zapał i dobre chęci.

Przyjdź i przekonaj się, że Ty też możesz programować!

Więcej informacji o #CodeWeek2019 znajdziecie na www.koduj.gov.pl

***

Kiedy: sobota, 5 października 2019 r. (godz. 9.00-16.00)

Gdzie: Warszawa, Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy, Stadion PGE Narodowy (wejście od Recepcji), Al. Ks. J. Poniatowskiego 1

Partnerami Wielkiego Święta Programowania są: Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy, Centralny Ośrodek Informatyki, Centrum Mistrzostwa Informatycznego, Fundacja Orange, Kodowanie na Dywanie, EduSense, Fundacja ProFuturo (Aktin), Funtronic, RobiszTo, Portal multimediawszkole.pl, Sphero i Osmo (Alstor Sp. J.), Wonder Polska, Plik i Folder Odkrywcy Internetu.

***