Ogłoszenia

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU – wyniki konkursu plastycznego „Niebieskie serce dla autyzmu”

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Rozpoczyna on miesiąc wiedzy na ten temat. Według Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje w naszym kraju u 1 na 100 osób. To oznacza, że w Polsce żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. Aby zwiększyć świadomość i wiedzę na temat osób z ASD, czyli ze spektrum autyzmu, inicjowane są liczne kampanie np. „Zaświeć się na niebiesko”. W ramach tej akcji ważne budynki w miastach są podświetlane na niebiesko.  Każdy z nas może aktywnie włączyć się do akcji np. poprzez założenie niebieskiego ubrania.  

W naszej szkole z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt. „Niebieskie serce dla autyzmu”. Poniżej zaprezentowano przepiękne prace naszych uczniów. Wielkie brawa dla uzdolnionych plastycznie dzieci!

WYNIKI KONKURSU 

I miejsce 
Nadia Stawowa 1d 

II miejsce 
Sonia Kaczorowska 1c 

III miejsce 
Małgorzata Kur 3d 

Wyróżnienia: 
Piotr Jarzębowski 1d 
Teodor Mackiewicz-Pereira 2d 
Marcin Rytel 2a 
Anna Oleksiak 1b 
Ewa Wycech 1b 

GRATULUJĘ!!! 

Organizator: 
Paulina Zając 
pedagog specjalny