Ogłoszenia

Lekcja nieśmiecenia – konkurs

Projekt „Lekcja Nieśmiecenia” w Szkole Podstawowej nr 163 przy ulicy Osieckiej!

 Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 163 mają przyjemność zaprosić wszystkich do aktywnego udziału w I edycji projektu ekologicznego pod tytułem  Lekcja Nieśmiecenia”.  Jest to inicjatywa realizowana w formie konkursu w ramach programu „Ekoedukacja”, który podobnie jak Sprzątanie świata – Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich szkół.

Aby wesprzeć naszą akcję należy wejść na stronę lekcjaniesmiecenia.pl i codziennie do końca kwietnia oddawać głosy na Naszą Szkołę. Jeden użytkownik może oddać dziennie 3 głosy. Głosowanie trwa od 1.04 do 30.04.2021r. Link do strony organizatora, gdzie następuje bezpośrednie głosowanie na SP 163: https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=Warszawa&postal_code=04-173&name=Szko%C5%82a+Podstawowa+nr+163+im.+Batalionu+%22ZO%C5%9AKA%22#filter

10 szkół, które osiągną najwyższą liczbę głosów otrzyma system do praktycznej nauki segregacji odpadów. Stacje edukacyjne z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (to aż 7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek) przeznaczone są do wnętrza szkoły.

Dlaczego powinniśmy nauczyć dzieci segregowania odpadów?

W Polsce tylko 20% generowanych odpadów zostaje poddana recyklingowi, w wyniku którego odzyskuje się surowce wtórne. Aby poprawić ten wynik niezbędna jest edukacja skierowana właśnie do najmłodszych. Dzieci mają szczególną umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy zwłaszcza jeśli jest im ona przekazywana w formie ciekawej zabawy. System do praktycznej nauki segregacji odpadów jest więc idealnym narzędziem aby już od najmłodszych lat uczniowie Naszej Szkoły mogli poprzez zabawę utrwalać właściwe nawyki i następnie przenosić je do swoich domów.

Nauka efektywnej segregacji odpadów to niezbędny element recyklingu, czyli ponownego przetworzenia odpadów wykonanych z tworzyw sztucznych, metalu, szkła czy papieru. Celem naszej akcji jest przekazanie każdemu dziecku wiedzy o tym, że przedmioty których już nie potrzebujemy a są wykonane właśnie ze szkła, papieru czy metalu nie powinny się znaleźć w przypadkowym miejscu. Chcielibyśmy aby segregowanie odpadów stało się czymś naturalnym i aby jak najwięcej wytwarzanych przez każde gospodarstwo śmieci mogło być ponownie wykorzystanych.

Nasz cel będzie możliwy do osiągnięcia dzięki pomocy każdej życzliwej osoby, których wiemy, że jest wokół nas tak wiele! Głosujmy razem i zróbmy coś aby przyszłe pokolenia mogły żyć w zdrowym i zadbanym świecie. Dzięki edukacji najmłodszych mamy szansę na poprawę jakości naszego życia. Wierzymy, że razem możemy wszystko !

Dziękujemy

Uczniowie i opiekunowie SU i SKW