Ogłoszenia

Boże Narodzenie – inspiracją ciekawych lekcji

Uczniowie klas 1-3 wykorzystali temat zimowych świąt do pracy na lekcjach w miesiącu grudniu i to nie tylko na plastyce.

Znajomość matematyki pozwoliła wykorzystać centymetr krawiecki lub linijkę i mierzyć zrobione przez siebie łańcuchy choinkowe. Który dłuższy ? -padało pytanie i zaraz była odpowiedź.

Na języku polskim dzieci rozwiązywały świąteczne rebusy , ale także układały własne zagadki świąteczne. Dzieci z klas trzecich doskonaliły przy tym pisownię i gramatykę. Czy takie łamigłówki są trudne? Nie dla trzecioklasistów!

Plastykę lubi każdy uczeń, a Boże Narodzenie to super temat. Nasze prace zadziwiały wszystkich kolorami i pomysłowością. Kartki świąteczne, składane gwiazdki , Mikołaje, choinki.. ale także lepione pierniczki pięknie przyozdabiane. Taka działalność pozwalała ćwiczyć rękę i wyobraźnię, ale też dawała dużo radości i satysfakcji.

Na edukacji muzycznej uczniowie nauczyli się wielu nowych kolęd, które umilały szkolny grudniowy czas. Granie świątecznych melodii na dzwonkach i fletach było nie lada wyzwaniem które wyzwoliło wiele radości.

W dniach 16-17 grudnia w poszczególnych klasach odbyły się integracyjne spotkania świąteczne. Życzenia, poczęstunek i kolędowanie – to niezapomniane chwile dla wszystkich.