Ogłoszenia

Parkrun

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów Parkrun Warszawa-Praga oraz Fundacji Parkrun Polska, chcielibyśmy zapoznać Państwa ze specjalnym projektem dla szkół dzielnicy Praga-Południe.

Zapoczątkowane w Londynie w roku 2004, cotygodniowe spotkania park run są obecnie największą niekomercyjną imprezą biegową na świecie. Uczestnicy tych imprez spotykają się obecnie w ponad 2 tysiącach lokalizacji na sześciu kontynentach. Od roku 2011 spotkania odbywają się również w Polsce.

Parkrun Warszawa-Praga, odbywający się w Parku Skaryszewskim (każda sobota o 9:00, wejście od strony Stadionu Narodowego), będzie w maju 2023 roku obchodził swoją 10 rocznicę, jako pierwsza i największa lokalizacja w Warszawie.

Z tej okazji chcemy zaprosić uczniów i nauczycieli z klas IV-VIII w naszej dzielnicy do specjalnej akcji, promującej regularną aktywność, pracę wolontariacką i zdrowy tryb życia.

Na przykładzie prężnie działającej organizacji społecznej i imprezy rekreacyjnej, chcielibyśmy pokazać młodzieży, że sport jest dla wszystkich – nie tylko dla najsprawniejszych, nie tylko w atmosferze stresu i zażartej rywalizacji. Skuteczne dbanie o sprawność i kondycję fizyczną może się odbywać w przyjaznym i bezstresowym środowisku, gdzie każdy biegnie lub maszeruje we własnym tempie, nie ma przegranych, uczestnicy pomagają sobie nawzajem, nie ma też bariery kosztów ani potrzeby drogiego sprzętu.

Parkrun to również wolontariat! Na każdym spotkaniu potrzebujemy dużej liczby wolontariuszy – praktycznie nieograniczonej. Zapraszamy do dopingowania, pomocy z ustawieniem oznaczeń, mierzeniem czasu, sprawdzaniem trasy, zbierania oznaczeń po biegu – każda para rąk się przyda. Po kilku spotkaniach z odnotowanym wolontariatem zapewniamy zaświadczenia honorowane przez szkolny system rekrutacji.

PRZYJDŹ WIOSNĄ NA SZEŚĆ PARKRUNÓW

Zasady proponowanej akcji:

  1. Planowany czas przedsięwzięcia: kwiecień-czerwiec 2023
  2. Projekt skierowany do uczniów i nauczycieli WF z klas IV-VIII
  3. Udział uczniów i nauczycieli w parkrun Warszawa-Praga jest możliwy w każdym charakterze (bieg, marsz, wolontariat / pomoc organizacyjna).
  4. Poza korzyściami dla formy i samopoczucia, dodatkową motywacją dla uczniów są oceny (na przykład: ocena cząstkowa za sześciokrotny udział, w tym co najmniej 2 razy z pokonaniem dystansu 5 km).
  5. Pod koniec roku szkolnego przewidujemy specjalne wyróżnienie 3 najaktywniejszych szkół.

Kontakt do organizatorów spotkań w Parku Skaryszewskim:

FB: https://www.facebook.com/ParkrunWarszawaPraga (zapraszamy do kontaktu w messenger)

Telefon / najlepiej sms: 501-584-469 (p. Marek Szpanowski)

Link do jednorazowej, bezpłatnej rejestracji (po to, żeby udział w parkrun był odnotowany w systemie): https://www.parkrun.pl/register/

Zespół organizatorów Parkrun Warszawa-Praga