Aktualności

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w wykonaniu klasy 1c!

26 kwietnia 2024 roku klasa 1c pod czujnym okiem Pani Marzeny Bartoszcze i Pani Eweliny Redman zaprezentowała przed uczniami klas 1-4 wyjątkową akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Młodzi artyści oczarowali publiczność swoimi talentami aktorskimi i muzycznymi, dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez prowadzącego i zapowiedzi części artystycznej. Następnie uczniowie wciągnęli widownię w historię, inscenizując fragment uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Marysia wcieliła się w rolę nauczycielki historii, Antek zagrał króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Janek wcielił się w postać Hugona Kołłątaja, a Helenka i Maja przeistoczyły się w panie od biologii i chemii. Mali artyści dali z siebie wszystko, prezentując wysoki poziom gry aktorskiej i wzruszając publiczność swoim zaangażowaniem.

Występ zakończył się gromkimi brawami, a publiczność nagrodziła młodych patriotów owacjami na stojąco. Akademia z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, stanowiąc wyjątkową lekcję historii i patriotyzmu.