Ogłoszenia

ROWEROWY MAJ

Rozpoczęliśmy kampanię ROWEROWY MAJ w naszej szkole, która potrwa do 29 maja. Cieszymy się, że pod naszą szkołą zagęściło się od rowerów i hulajnóg dzięki czemu do dzienniczków uczniów powędrowały już pierwsze naklejki.
Przypominamy, że akcja Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Pamiętajcie, że zgodnie z zasadami kampanii każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
Bardzo liczymy na Waszą aktywność!
Koordynatorzy:
Joanna Gałan
Grzegorz Krakowiak