2014-2015

Rok szkolny 2014/2015

Święto Szkoły 2015

Jak co roku 15 maja, uczniowie naszej szkoły poszerzali swoją wiedzę o Batalionie „Zośka” i odwiedzali miejsca pamięci narodowej.

Czwartoklasiści przygotowali prezentacje na temat Patrona szkoły, a potem udali się na Powązki Wojskowe, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy Batalionu „Zośka”. Uczniowie klas piątych wzięli udział w grze miejskiej „Szlakiem bojowym Batalionu „Zośka”, a klasy szóste odwiedziły Muzeum Powstania Warszawskiego.
[Best_Wordpress_Gallery id=”22″ gal_title=”15maj”]

 

8 i 15 stycznia 2015 r. klasa 3a uczestniczyła w zajęciach plastycznych w pracowni konserwatorskiej Muzeum Powstania Warszawskiego pt. „Zeszyt konspiratora”. Na pierwszych zajęciach, w trakcie pogadanki historycznej dzieci poznawały realia życia w czasie niemieckiej okupacji oraz uczyły się barwienia papieru w fantazyjne wzo­ry metodą marmoryzowania, inaczej marmurkowania. Podczas drugiego spotkania zrobiły obwolutę na „zeszyt konspiratora” symbolizujący tajne nauczanie podczas okupacji oraz wykonały stemple z symbolami Małego Sabotażu.
[Best_Wordpress_Gallery id=”9″ gal_title=”konspira”]

Święto 11 Listopada klasa 2b uczciła uroczystym apelem dla klas O-III.
Przypomnieliśmy dzieje odzyskania niepodległości.

,,W historii Polski, tak się składa,
Był kiedyś ponad wiek niewoli;
Jedenastego listopada
Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
By przez szacunek dla przeszłości,
Ten dzień na zawsze, dla Polaka,
Pozostał Dniem Niepodległości.”

/ Marcin Brykczyński „11 listopada”/

P1190827

9 grudnia 2014 r. klasy: 2b i 3c pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa edukacyjno – agroturystycznego w ,,Mazowieckim Zaścianku” w Grabowie. Celem naszej wyprawy było poznanie dawnych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i wykonanie papierowych ozdób choinkowych. Każdy z nas przywiózł własnoręcznie wykonaną bombkę i koguta. Mogliśmy również kupić inne ozdoby świąteczne, np. piękne słomkowe anioły, które ozdobią nasze choinki. Odwiedziliśmy też zimowy las, podziwiając go z wozu traperskiego, który przewiózł nas po leśnych dróżkach. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
[Best_Wordpress_Gallery id=”7″ gal_title=”9XII”]

6 listopada odbył się apel podsumowujący konkurs z okazji Święta Niepodległości „Wolność kocham i rozumiem”. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody zwycięzcom trzech kategorii konkursowych. Swoje prace zaprezentowali autorzy najciekawszych miniwykładów „Wielki Polak, z którego wolna Polska może być dumna”. Wysłuchaliśmy wiersza Zuzi Przychodzkiej oraz piosenek o wolności w wykonaniu VIc.
Nagrodzone prace plastyczne można podziwiać na tablicy informacyjnej Samorządu Szkolnego, a literackie pojawią się na stronie internetowej w zakładce „Nasze osiągnięcia”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom!

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”11xi”]

 

 

 

Dzień Seniora

23 października 2014r. uczniowie naszej szkoły wystąpili w Osiedlowym Klubie „Relax”. Z okazji Dnia Seniora swoje umiejętności wokalne zaprezentowali: Małgosia Trawińska i Basia Łoniewska /kl. 3c/ oraz Kuba Trochimowicz /kl.5b/. Ich występ zachwycił wszystkich gości tego wieczoru.

Dzień Seniora 23.10.2014r. 005 Dzień Seniora 23.10.2014r. 001 Dzień Seniora 23.10.2014r. 026

Grażyna Pabudzińska

3 października klasa 5c przygotowała montaż słowno-muzyczny „A to już 70 lat minęło” z okazji rocznicy upadku Powstania Warszawskiego.
Na uroczystość zaproszono świadków tamtych dni, Państwa Jadwigę i Tadeusza Wiśniewskich, których ugoszczono tortem w biało-czerwonych kolorach ze znakiem Polski Walczącej. Podczas oglądania przedstawienia goście z radością włączali się do śpiewania z dziećmi pieśni powstańczych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali wspomnień „Sroki” i „Wilka”.
Była to kolejna żywa lekcja historii, która zapewne pozostanie w naszej pamięci na długo.

P1190415 P1190355 P1190373 P1190379

Sześciolatki z klasy 1d- Bawią się i uczą !

3 października 2014r. klasa 1d wybrała się na wycieczkę do Parku im płk Jana Szypowskiego na Gocławku. Przy pięknej jesiennej pogodzie, uczniowie uczestniczyli w ciekawej lekcji Edukacji Wczesnoszkolnej.
Dzieci wyposażone w lornetki, lupy i lusterka stały się badaczami przyrody!

Przechodziliśmy kolejne stacje badawcze:
Stacja oko– obserwowanie przyrody;
Stacja ręka– dotykanie przyrody;
Stacja nos
– wąchanie przyrody;

Stacja ucho– słuchanie odgłosów parku;
Stacja usta– opowiadanie o przyrodzie;
Stacja zabawa– relaks na placu zabaw

image002 image004 image005 image006 image007 image003

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
1 września po raz siedemdziesiąty powitaliśmy nowy rok szkolny. Jak zwykle wypoczęci, pełni energii i nadziei na sukces zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie zostaliśmy powitani przez panią dyrektor. Po części oficjalnej klasy 0-III obejrzały występ klasy IIa pod kierunkiem pani Ewy Waszczuk. Rozrywki starszym uczniom dostarczyła klasa VIb, którą przygotowała pani Żaneta Betlińska.

Rok szkolny 2013/2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tradycyjnie spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchaliśmy pani dyrektor, która podsumowała nasze osiągnięcia, wręczyła dyplomy uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, uhonorowała tych, którzy pielęgnują pamięć naszego patrona oraz przyznała tytuły najlepszych absolwentów – Karolinie Wójcik z VIa, Marcie Małachowskiej i Aleksandrze Minich z VIb oraz Sandrze Bielak z VIc.
Uczniowie najstarszych klas przekazali swoim młodszym kolegom sztandar szkoły.
Po części oficjalnej klasa Vc wspierana przez uczniów VIa i VIc zaprosiła nas na pełne humoru i znanych melodii przedstawienie. Po nim uczniowie rozeszli się do klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa.

Życzymy udanych, słonecznych wakacji!

Ej „Między nami czytelnikami”

Od grudnia do maja klasy IVa, IVd, Vc i VIb brały udział w ogólnopolskim konkursie „Między nami czytelnikami”, którego celem była promocja czytelnictwa.
W ramach zadań konkursowych stworzyliśmy rankingi ulubionych książek, projektowaliśmy plakaty filmowe na motywach lektur, układaliśmy nowe (literackie i filmowe) zakończenia wybranych utworów oraz wymyślaliśmy kampanię reklamową zachęcającą do czytania.
Wprawdzie żadna klasa naszej szkoły nie stanęła na podium, ale jesteśmy dumni, że większości z nas udało się wykonać wszystkie zadania. Dzięki nim mieliśmy okazję puścić wodze fantazji, podzielić się swoimi emocjami i przemyśleniami na temat książek, a przede wszystkim doskonalić umiejętność współpracy.

Poniżej znajdują się wybrane prace konkursowe:

Link do filmiku klasy VI b – alternatywne zakończenie książki „Chłopcy z Placu Broni”:
http://www.youtube.com/watch?v=5XiaUkfXDB0&feature=youtu.be
Ankieta na temat czytelnictwa przeprowadzona przez Zuzię Przychodzką i Kasię Linkiewicz:
https://www.youtube.com/watch?v=SsAuSWIrD4w

Promocja czytelnictwa – Vc:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=”thumbnails” theme_id=”1″ gallery_id=”9″ sort_by=”alt” order_by=”asc” show_search_box=”0″ search_box_width=”180″ image_column_number=”7″ images_per_page=”30″ image_title=”none” image_enable_page=”1″ thumb_width=”180″ thumb_height=”90″ thumb_click_action=”undefined” thumb_link_target=”undefined” popup_fullscreen=”0″ popup_autoplay=”0″ popup_width=”800″ popup_height=”500″ popup_effect=”fade” popup_interval=”5″ popup_enable_filmstrip=”1″ popup_filmstrip_height=”70″ popup_enable_ctrl_btn=”1″ popup_enable_fullscreen=”1″ popup_enable_info=”1″ popup_info_always_show=”0″ popup_enable_rate=”0″ popup_enable_comment=”1″ popup_hit_counter=”0″ popup_enable_facebook=”1″ popup_enable_twitter=”1″ popup_enable_google=”1″ popup_enable_pinterest=”0″ popup_enable_tumblr=”0″ watermark_type=”none” watermark_link=”http://web-dorado.com”]

 

 

 

Piknik rodzinny 2014

W sobotę 7 czerwca bawiliśmy się na corocznym pikniku rodzinnym. Tym razem odbył się on pod hasłem „Bądź jak Zawiszak” i został przygotowany przez grupę historyczną `Zgrupowanie Radosław`, którą dowodził Komendant Sekcji „Zawisza” pan Zbigniew Rowiński. Naszym honorowym gościem była pani Urszula Katarzyńska ps. „Ula”. Podczas imprezy można było obejrzeć oryginalne uzbrojenie z czasów II wojny światowej, zobaczyć, w jaki sposób najmłodsi członkowie Szarych Szeregów ratowali rannych z ruin zbombardowanej kamienicy czy gasili pożar, podziwiać pokazy pirotechniczne, wysłać kartkę pocztową za pośrednictwem Harcerskiej Poczty Polowej i spróbować żołnierskiej grochówki.
Nie zabrakło też tradycyjnych piknikowych atrakcji, takich jak występ zespołu Fresh czy pokaz grupy Aikido.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania!

Droga do wolności. Pamięć Patrona żyje w nas

4 czerwca cała Polska obchodziła 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów. W naszej szkole z tej okazji odbył się turniej o Puchar Dyrektora Szkoły zatytułowany „Droga do wolności. Pamięć Patrona żyje w nas”. Drużyny reprezentujące wszystkie klasy szóste wzięły udział w rozgrywce, w której musiały pochwalić się znajomością realiów ostatnich dziesięcioleci XX wieku, wiedzą o Batalionie „Zośka” i Powstaniu Warszawskim, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy, uzdolnieniami plastycznymi oraz sprawnością fizyczną. Rywalizacja była zaciekła, a losy drużyn wahały się do ostatniej chwili.
Zdobywcą trofeum została klasa VIa – gratulujemy!

Projekt międzypokoleniowy „Grochów Teatralnie”

Od kwietnia 2014r. Szkoła Podstawowa nr 163 im. Batalionu „Zośka” w Warszawie bierze udział w projekcie „Grochów Teatralnie” współfinansowanym przez m.st. Warszawa, Urząd Dzielnicy Praga – Południe. W wyniku szkolnego castingu komisja w składzie: Barbara Koryńska, Agnieszka Janaszek, Marta Miłkowska wyłoniła dziesięciu uczestników projektu: Jędrzeja Delegacza z IIb, Dominikę Koperę z IIb, Alicję Marzędę z IIb, Małgorzatę Sularczyk z IIb, Wanessę Ołdak z IIc, Jana Polaka z IIIa, Adama Rzewuskiego z IIIa, Sebastiana Bielaka z IIIa, Amelię Bieniak z IIIc, Wiktorię Stępniewską z IIIc.

Warsztaty prowadzi doświadczony instruktor pan Adam Tkaczyk, z którym współpracuje pani Barbara Koryńska i inni nauczyciele naszej szkoły. Działanie służy aktywizacji i integracji seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Walecznych 59 oraz uczniów. Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów, których rezultatem będzie powstanie międzypokoleniowego spektaklu nawiązującego do tradycji i historii Pragi Południe. Spektakl zaprezentowany będzie mieszkańcom Dzielnicy na przełomie października i listopada 2014r. Udział we wspólnym projekcie to wyzwanie tak dla starszych jak młodszych, okazja do zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń m.in. poznania tajników zachowań scenicznych, pracy z reżyserem, nauka poprawnej dykcji, emisji głosu i pracy w grupie…. Dla obu grup wiekowych tego rodzaju zajęcia są także sympatyczną przygodą i mają aspekt terapeutyczny.

Barbara Koryńska

Święto Szkoły
15 maja obchodziliśmy Święto Szkoły. Zgodnie z tradycją tego dnia zajęcia były poświęcone naszemu Patronowi i odbywały się głównie poza szkołą. Czwartoklasiści udali się na Powązki Wojskowe, gdzie zapalili znicze na grobach spoczywających tam żołnierzy, podzielili się swoją wiedzą na temat sylwetek „Zośkowców”, a pani Agnieszka Łochowska-Kuś przybliżyła im historię Kwatery Batalionu „Zośka”. Uczniowie klas piątych złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców i wraz z przewodnikami odwiedzili najważniejsze miejsca na starówce związane z wydarzeniami 1944 roku. Szóstoklasiści obejrzeli poruszający film „Powstanie Warszawskie”. Po powrocie do szkoły wymienili się refleksjami po seansie i uzupełnili wiedzę o Patronie. Delegacja uczniów klas szóstych wzięła też udział w spotkaniu na temat Batalionu „Zośka” w Stowarzyszeniu Pamięci Powstania Warszawskiego.

—————————–

„Witaj, majowa jutrzenko!”

Początek maja kojarzy się wielu z relaksem na świeżym powietrzu, spotkaniami z najbliższymi
i z zabawą, ale to przede wszystkim czas ważnych świąt narodowych – Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku świętujemy też dziesiątą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Aby uczcić te ważne wydarzenia 30 kwietnia przyszliśmy do szkoły w strojach galowych, a klasa IVc pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Magdaleny Dobrzyńskiej, zaprosiła uczniów oddziałów IV-VI na montaż słowno-muzyczny „Witaj, majowa jutrzenko!”. Podczas uroczystości obejrzeliśmy film prezentujący najpiękniejsze zakątki naszego kraju, odświeżyliśmy i wzbogaciliśmy wiedzę na temat ważnych momentów w naszej historii i wysłuchaliśmy pięknego wykonania najpopularniejszych pieśni patriotycznych. Odważni i muzykalni mogli włączyć się do wspólnego śpiewania, ponieważ IVc przygotowała teksty wszystkich wykonywanych przez siebie utworów. Było to bardzo podniosłe i uroczyste spotkanie, które doskonale wprowadziło nas w nastrój zbliżających się majowych świąt.

—————————–

Kwiecień '2014

„W KRAINIE BOGÓW, MITÓW I UCZONYCH” – LEKCJA HISTORII NA GRECKIM OLIMPIE

Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie klas IV mieli możliwość stanąć na greckiej górze Olimp i poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Zadaniem czwartoklasistów było przygotowanie krótkich prezentacji na temat wybranych bogów greckich lub postaci mitologicznych oraz zaprezentowanie siebie w innej niecodziennej roli. W kraju, w którym narodził się teatr dzieci prezentowały swój własny kunszt aktorski.

—————————–

Egzamin na kartę rowerową

9 kwietnia 2014 roku 84 uczniów klas IV i V przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Nad prawidłowym przebiegiem tego sprawdzianu czuwali przedstawiciele Straży Miejskiej oraz nauczyciel techniki i informatyki. Na początku dzieci rozwiązywały na komputerach testy sprawdzające znajomość przepisów ruchu drogowego. 54 osobom udało się zakwalifikować do II etapu – egzaminu praktycznego, w którym uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami wykonywania różnych skomplikowanych manewrów. Ten dzień okazał się szczęśliwy dla 52 uczniów, którzy uzyskali pozytywny wynik egzaminu oraz otrzymali upragnione karty rowerowe.

—————————–

Pasowanie na czytelnika dla kl. I 31.03. 2014 r

Najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

—————————–

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – 21.03.2014 r.

Już po raz drugi uczniowie klas IV – VI mieli możliwość wziąć udział w projekcie edukacyjnym pod hasłem „Kulturalne Wagary”. Zadaniem wszystkich klas było przygotowanie tematycznych prezentacji oraz zadań konkursowych dla uczniów. Ponadto w tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w przebraniach związanych z wybranym przez siebie zagadnieniem.

A oto co zaprezentowały poszczególne klasy:

  • IV a – „Starożytni Egipcjanie”
  • IV b – „Osiągnięcia Starożytnych Rzymian”
  • IV c – „W Olimpii, czyli historia igrzysk olimpijskich”
  • IV d – „Greccy bogowie”
  • V a – „Przyroda w malarstwie”
  • V b – „Słoneczniki i martwa natura”
  • V c – „Arcydzieła światowego malarstwa”
  • VI a – „Smurfy – powrót do krainy dzieciństwa”
  • VI b – „Sztuka współczesna”
  • VI c – „Świat filmu”

Jak się okazało Dzień Wagarowicza stał się świetną formą nauki przez wspólną zabawę.

—————————–

13. 03. 2014 r Teatrzyk czytany Kamishibai dla kl.0

—————————–

Spotkanie z pisarką Mariolą Pryzwan

27. 11. 2013 W naszej bibliotece odbyło się spotkaniez pisarką Mariola Pryzwan, autorka licznych książek wspomnieniowych, opowiadała niezwykłą historię o Marii Kownackiej – jednej z najwybitniejszych postaci polskiej literatury dziecięcej dwudziestego wieku, autorce niezapomnianego „Plastusiowego pamiętnika”.Dzieci z klas III miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Marii Kownackiej oraz poznać mnóstwo ciekawostek dotyczących samego Plastusia

—————————–

25.11. 2013 r Dzień Misia dla kl. 0 ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek. Po prostu: „Czy to wczoraj, czy to dziś – dzieciom jest potrzebny miś” W związku ze świętem misia, w poniedziałek 25 listopada uczniowie klas 0 przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej było pełno ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych – różnych gatunkach i ich zwyczajach.

—————————–

Nasza absolwentka Agnieszka Dominiak wystąpiła w Impresjach na podstawie wierszy „Zoo” Jana Brzechwy. Spektakl powstał w ramach programu edukacyjnego „Lato w mieście, lato w … Wielkim”, realizowanego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.
12 listopada zostałam zaproszona na występ Agnieszki. Dla mnie był to wyjątkowy dzień. Przedstawienie przygotowane w przeciągu dwóch letnich tygodni zachwyca wspaniałą grą młodych aktorów, tancerzy i chórzystów.
6 lat temu w mojej klasie /1a/ pojawiły się dwa maleńkie słowiki, jednym z nich była Agnieszka. Brała udział w wielu konkursach muzycznych i zawsze odnosiła sukcesy. Skromna, delikatna, wrażliwa, koleżeńska i taką pozostała. Dziś jest nastolatką i ma trochę inne marzenia. Mam nadzieję, że kiedyś się spełnią…..

Grażyna Pabudzińska

Rok szkolny 2012/2013

W dniu 2 października odwiedził naszą szkołę dr Szymon Niedziela z Muzeum Powstania Warszawskiego. Nieprzypadkowo pani dyrektor Danuta Czarnecka zaprosiła właśnie tego prelegenta. Pan Szymon Niedziela przypomniał wszystkim słuchaczom przyczyny, przebieg i skutki Powstania Warszawskiego, ze szczególnym uwzględnieniem 2 października, kiedy Powstanie dobiegło końca. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawego wykładu, a co najważniejsze, czynnie uczestniczyli, odpowiadając na liczne pytania. Uroczystość uświetnił przedstawiciel grupy rekonstrukcyjnej Jacek Piętka oraz Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Praga Południe Pan Marek Borkowski, który ufundował nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Pieśnią powstańczą malowane”. Ta lekcja historii i patriotyzmu na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Rok szkolny 2011/2012

ZABAWA W CENTRUM NAUKI KOPERNIKA

12 kwietnia uczennice i uczniowie klasy Vc spędzili ponad cztery godziny w Centrum Nauki Kopernika. Rozpoczynając zwiedzanie nie wiedzieli, że nauka pokazana jest w formie zabawy. Każdy mógł spróbować samodzielnie wykonać wszystkie zaproponowane doświadczenia. Można było kręcić, stukać, szarpać, ciągnąć, krzyczeć, biegać i nikt nie zwracał na to uwagi. Proste codzienne czynności zostały wytłumaczone przez prawa fizyki, chemii lub twierdzenia matematyczne. W jaki prosty sposób obcowali z przyrodą, muzyką. Mogli zagrać na niewidocznych strunach harfy i usłyszeć jej dźwięki. Wszyscy uczestnicy wycieczki spędzili tam czas niezwykle pracowicie, i mimo nieprawdopodobnego zmęczenia przed wyjściem poprosili o kolejną taką przygodę z nauką.

Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim – autorem książek dla dzieci

– „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”

29 marca w naszej szkole gościł Łukasz Wierzbicki – autor książek „Afryka Kazika”, „Dziadek i niedźwiadek” oraz „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”. Uczniowie klas II, III i IV mieli okazję nie tylko poznać tego autora, ale także posłuchać opowieści o Kaziku i jego czworonożnych kompanach, o niedźwiedziu Wojtku z Armii Andersa oraz dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat wyprawy Jana z Grabowej Doliny i Benedykta Polaka do dalekiego kraju Mongołów. Magia tego spotkania sprawiła, że nasi młodzi czytelnicy słuchali z wielkim zainteresowaniem, a autorowi udało się wzbudzić w ich umysłach ciekawość świata. Na koniec uczniowie mieli okazję otrzymać od autora dedykację w wybranej książce.

Powitanie wiosny

21 marca za sprawą klasy VI a uczniowie klas IV – VI mieli okazję w sposób bardzo kulturalny powitać wiosnę. Szóstoklasiści wzięli udział w „tajnym” projekcie plastycznym pod hasłem ”Żywe jak malowane” i w tym dniu ku zaskoczeniu wszystkich uczniów i nauczycieli przyszli do szkoły przebrani za postacie z najbardziej znanych arcydzieł malarstwa. Jak się okazało naukowe wagary bardzo spodobały się uczniom innych klas o czym świadczy olbrzymia liczba uczestników dwuetapowego konkursu, którego celem było poznanie największych dzieł sztuki.

Wszyscy przecież wiemy, że nauka szybciej wchodzi do głowy podczas dobrej zabawy.

Koordynator projektu: Agnieszka Krakowiak – nauczyciel plastyki

Pasowanie na czytelnika

W tradycji naszej szkoły od wielu lat wpisane jest przyjmowanie uczennic i uczniów klas pierwszych w poczet użytkowników naszej szkolnej biblioteki. Panie Agnieszka Krakowiak i Joanna Gałan przygotowują z grupą aktywu bibliotecznego uroczyste pasowanie na czytelnika. Zanim dzieci otrzymają certyfikat czytelnika muszą zdać „egzamin” ze znajomości książkowych bohaterów oraz regulaminu korzystania z biblioteki. Dla pierwszaków jest to dzień radości i dobrej zabawy. Życzymy im zakochania się w literaturze pięknej.

Karnawałowe szaleństwo

Jak co roku Rada Rodziców sfinansowała i zorganizowała bal karnawałowy dla uczennic i uczniów naszej szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w krainę Narnii. Do przepięknie udekorowanej sali prowadziły drzwi jak do starej szafy, we wnętrzu można było stanąć koło samotnej latarni, a od czasu do czasu wśród rozbawionych osób przemykał Pan Tumnus. Stroje dzieci były najróżniejsze, sala mieniła się kolorami, muzyka zachęcała do tańców i wspólnych zabaw. Na twarzach wszystkich tego dnia gościł uśmiech.

Ferie, czas odpoczynku

Uczniowie naszej szkoły spędzali zasłużone dwa tygodnie ferii w różnorodny sposób. Duża grupa korzystała z ciekawej oferty programu „Zima w mieście”. Dzieci uczestniczyły między innymi w wycieczce do siedziby sejmu i senatu RP, aktywnie spędzały czas na basenie i kręgielni, uczestniczyć w konkursach. Opiekunowie organizowali również wiele innych ciekawych przedsięwzięć. Niektóre dzieci mogły brać udział w zorganizowanych wyjazdach (zimowiskach), gdzie między innymi mogły uczyć się nowej umiejętności jaką jest jazda na nartach. Na pewno wszyscy podczas ferii naładowali akumulatory na kolejnych pięć miesięcy nauki.

Dobre rady na dobre ferie zimowe

W przeddzień rozpoczynających się zimowych ferii uczniowie i uczennice klas IIIc i IVc przygotowali w wesołej formie teatralnej kilka przestróg na bezpieczne ferie. Wspólne śpiewanie i recytowanie miało uczniom naszej szkoły przypomnieć, jak należy korzystać z dobrodziejstw zimy, aby mieć z niej radość. Mali aktorzy w przekonujący sposób namawiali swoje koleżanki i kolegów do zimowego rozsądku. Życzymy dużo śniegu!!!

Zajęcia wf na śniegu
Ponieważ warunki pogodowe są sprzyjające, jak co roku lekcje wychowania fizycznego odbywają się na boisku szkolnym. Dzięki naszym nauczycielkom wf możemy ścigać się na sankach, grać w ringo i siatkówkę w śnieżnej i mroźnej aurze. Zimowe lekcje powodują, że więcej do siebie się uśmiechamy, hartują się nasze organizmy. Zajęcia na powietrzu sprawiają, że podczas kolejnych lekcji lepiej pracujemy i wszystko lepiej pojmujemy.

W dniu 10.01.2012 r. uczniowie klas IV – VI mieli okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Joanną Berdyn przedstawicielem Wydawnictwa POINTA – wydawcą książki Francesco D’Adamo pt. „Iqbal”.
Książka, mimo iż porusza bardzo trudny temat – historię pakistańskiego chłopca wykorzystywanego do niewolniczej pracy, została wpisana na złotą listę fundacji ABCXXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i jest rekomendowana jako bardzo wartościowa lektura dla młodzieży. Również nasi uczniowie, jak wiele dzieci na całym świecie mogły poznać tę prawdziwą opowieść.

KONCERT JASEŁKOWY
22 grudnia odbył się przepiękny koncert kolęd i pastorałek przygotowany przez uczennice i uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pań: