2017-2018

Rok szkolny 2017/2018


Z tej okazji dzieci i nauczycielki miały na sobie zielone stroje lub motywy kwiatowe , wiosenne.

Bo Wiosna to piękna pora roku, wytęskniona przez wszystkich!

Każda klasa miała swój plan na ten dzień i go realizowała.

Były zorganizowane ciekawe lekcje na temat wiosny.

Na lekcjach wychowana fizycznego dzieci wykorzystały zielone balony do ćwiczeń i gier zespołowych.

Uczniowie bawili się także w zielone kodowanie na dywanie.

Na lekcjach matematyki pojawiły się zadania, których tematem były na przykład kwiaty czy rabatki.

Na lekcjach plastyki dzieci rysowały , malowały , wycinały wiosenne motywy, a nawet wspólnie wykonały Panią Wiosnę z kolorowego papieru.

W jednej z sal można było zobaczyć zielony bufet ze zdrowymi przekąskami w kolorze szpinaku, który został przygotowany przy współpracy rodziców.

Wychowawcy zachęcali do większego spożycia sałaty , ogórka czy papryki. Wielu uczniów jadło tego dnia kanapkę z zielonym i zdrowym akcentem.

Uczniowie od dziś więcej wiedzą o wiośnie i……zdrowym odżywianiu!

Wszystko po to aby ten dzień był radosny, wiosenny chociaż za oknem jeszcze trochę zimno.

Na pewno ten szalony zielony dzień przyniósł wiele korzyści dla uczniów i pozostanie w pamięci do następnej wiosny!

przygotowała ; U.Łazicka


Dzieci z klasy O C uczestniczyły w warsztatach na temat: „Życie i hodowla ślimaków afrykańskich Achatina”. Tak ich to zafascynowało, że postanowiły razem z paniami wychowawczyniami założyć własną hodowlę, w której zamieszkało 42 ślimaki. Osoby chętne zapraszamy do adopcji ślimaków.


KARNAWAŁ 2018
9 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W sali gimnastycznej pojawiły się Elfy, które poprowadziły imprezę! Były tańce, korowody i konkursy karnawałowe. Dzieci przebrały się za różne postaci bajkowe, filmowe i nie tylko… Można było zobaczyć koty, wróżki, królewny, motyle i biedronki. Męskie przebrania to wojownicy, policjanci, strażacy , rycerze, piłkarze….

Wszyscy bawili się wspaniale przy karnawałowych rytmach.

Ten dzień zapamiętamy na długo!


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dziewczynki ze szkolnego wolontariatu z klasy V „C” prowadziły w grupie O „C” warsztaty nt. „Ozdoby zimowe”. Dzieci wykonały bałwanka ze skarpetki.


22 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się jasełka pt. „Nie było miejsca dla Ciebie”. Tegoroczną uroczystość przygotowały p. Anna Chalhoub i p. Urszula Mistewicz z uczniami klas 3e i 3b.

Scenki z życia małego Jezusa, Józefa, Maryi, pasterzy, aniołów, trzech króli przeplatane były pięknie zaśpiewanymi fragmentami kolęd i pastorałek. Prosta, a jednocześnie piękna scenografia wprawiła wszystkich w świąteczny nastrój.


W grudniu dzieci z grupy O „C” uczestniczyły w warsztatach z filcem, które prowadził rodzic z naszej grupy. Dzieci wykonały własnoręcznie ozdobę na choinkę – jabłko.


FERIE ZIMOWE ZERÓWEK W SP 163

Dzieci w trakcie ferii uczestniczyły w dwóch projektach dydaktyczno- wychowawczych.
W pierwszym tygodniu czas upłynął nam na warsztatach pt. „Mroźna skrzynia skarbów”.
Na każdy dzień były zaplanowane inne atrakcje- plastyczne, muzyczne, sportowe, konstrukcyjne, oraz dzień magii i czarów.

W drugim tygodniu tematem przewodnim było hasło „Mali odkrywcy”. W tych dniach dzieci były- patriotami, ekoodkrywcami, kucharzami, rzeźbiarzami (powstały piękne arcydzieła z masy solnej), na zakończenie zrobiliśmy dzień kinomana, dzieciaki oglądały świetny film i zajadały pyszny popcorn.

W każdym dniu na dzieci czekały niespodzianki, oraz zajęcia takie jak:

  • CZYTANIE BAJEK
  • ZABAWY RUCHOWE
  • ROZWIJANIE MOTORYKI DUŻEJ I MAŁEJ
  • TERAPIA RĘKI – PROFILAKTYKA
  • ELEMENTY INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
  • ZABAWY STOLIKOWE
  • GRY PLANSZOWE
  • PRACA INDYWIDUALNA Z DZIECKIEM

Z radością informujemy, iż Artur Mytnik, uczeń klasy Id, zajął IV miejsce w XVI Zimowych Zawodach Szachowych, które odbyły się  30.12.2017 r. w Zespole  Szkół nr 51 w Warszawie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!