Ogłoszenia

Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO

Szanowni Państwo, w ramach szkolnego wolontariatu włączamy się do akcji Żołędzie i orzechy dla zwierzaków z Warszawskiego ZOO

Do uzbierania:
– żołędzie
– orzechy włoskie
– orzechy laskowe
UWAGA!!! Kasztanów nie przynosimy, bo zwierzęta ich nie jedzą.

W trosce o podopiecznych ZOO przyjmuje wyłącznie żołędzie i orzechy (orzechy włoskie bez zielonych łupin) zdrowe, suche, bez wyraźnych zanieczyszczeń. Zanieczyszczone, mokre, zepsute, spleśniałe, przegniłe żołędzie i orzechy nie będą przyjmowane, gdyż mogą być zagrożeniem dla zdrowia zwierząt.

Wszystkie zebrane żołędzie i orzechy przekazane zostaną do Działu Żywienia Zwierząt Warszawskiego ZOO, jako urozmaicenie pokarmu m.in. dla: żubrów, jeleni sika, antylop, małp i ptaków. Żołędziowo-orzechowe przysmaki podjadają też szympansy, żyrafy, czy niedźwiedzie. Część zbiorów trafia do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki.

Pamiętajmy, by trochę żołędzi zostawić mieszkańcom parków i lasów. Żołędzie są przysmakiem sójek, wiewiórki też nimi nie gardzą, a dla jeleni, dzików i saren jesienny wysyp żołędzi to czas uczty.

Prosimy: nie zbierajcie do ostatniego żołędzia!

Żołędzie i orzechy proszę przynosić do specjalnego pudełka ozdobionego przez oddział OA, który od poniedziałku będzie znajdował się przy wejściu głównym do szkoły.
Żołędzie i orzechy przynosimy do 15 października.

W razie pytań proszę pisać.

Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Michalak