Ogłoszenia

pro – zwierzęcy piknik ekologiczny – „Śniadanie na trawie” w Parku Sowińskiego

Witajcie!

Chcielibyśmy zaprosić Was na piknik adopcyjny “Śniadanie na trawie”, który odbędzie się w warszawskim Parku Sowińskiego 18 czerwca w godz. 9:00-17:00.

Jesteśmy międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty na dobroczynności wobec zwierząt. Ocaliliśmy już prawie 3000 koni, ponad 200 osiołków, parę tysięcy psów i kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. Nasze zwierzęta mieszkają w ośrodkach, folwarkach i rezerwacie należących do Fundacji i są pod stałą opieką weterynaryjną, nasi stajenni dbają o ich pełne brzuchy i komfort zamieszkania.

Głównym celem organizowanego wydarzenia jest informowanie o działaniach Fundacji Centaurus na rzecz ratowania zwierząt kopytnych oddawanych na rzeź. Naszą misją jest zwiększenie świadomości o istniejącym problemie pozbywania się niechcianych i niepotrzebnych już koni i osłów, które mimo, że całe życie ciężko pracowały w gospodarstwach, branży jeździeckiej, turystycznej, rozrywkowej, przewozowej – nie dożywają spokojnej starości, a wysyłane są na rzeź. Wdzięczność do tych zwierząt kończy się, kiedy przestają zarabiać na swojego właściciela. 

Nasze wydarzenie ma również na celu promocję kuchni roślinnej, przygotujemy wykłady, warsztaty kulinarne, konsultacje z dietetykiem, który odpowie na wszelkie nurtujące pytania dot. mitów i faktów diety roślinnej.

Ponadto, zysk z organizowanego wydarzenia przeznaczony będzie na utrzymanie obecnych już zwierząt w Fundacji Centaurus oraz ratowanie nowych potrzebujących.

PROGRAM:

09:00 – 12:00 – zapraszamy na śniadanie!

10:00 – 11:00 – poranna joga

12:00 – 17:00 – czas na lunch i pyszne lody!

12:00 – 17:00:

  • animacje dla dzieci: edukacja przez zabawę, zróbmy coś dla ekologi!

  • targi dobroczynne: recyklingujemy 

  • Chrapami Malowane i Kopyciaki: autorski sklep Fundacji Centaurus zaprasza na zakupy

  • zabierz do domu nowego przyjaciela – adopcje psiaków i kotów