Ogłoszenia

Dołącz do Brygady Porządkowej i zostań ekoinfluencerem/ekoinfluencerką!

Dołącz do Brygady Porządkowej i zostań ekoinfluencerem/ekoinfluencerką!

Fundacja Zwalcz Nudę̨ zaprasza uczniów i uczennice naszej szkoły w wieku od 13 do 17 do dołączenia do projektu Brygada Porządkowa. Interesujesz się mediami społecznościowymi? Ważna jest dla Ciebie ekologia i troszczysz się o środowisko? Chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się więcej o byciu influencerem/influencerką? Ten projekt jest dla Ciebie!

Projekt – do którego rekrutacja właśnie się rozpoczęła – potrwa cały rok szkolny: od września 2024 do czerwca 2025. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki stworzą grupę ekoinfluencerów i ekoinfluencerek, czyli Brygadę Porządkową.

Na czym polega projekt?

Każdy chętny i każda chętna (w wieku 13-17 lat) może zgłosić się do udziału w projekcie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej projektu: www.zwalcznude.pl/brygada-porzadkowa. Ze zgłoszeń Fundacja wybierze 40 uczestniczek i uczestników.

W ramach projektu Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała:
– szkoleniach z zakresu ochrony środowiska i klimatu, mediów społecznościowych
oraz bezpieczeństwa w Internecie;
– spotkania integracyjne;
– wycieczki do miejsc związanych z ekologią, mediami społecznościowymi czy działalnością obywatelską;
– wyzwania ekologiczne, które uczestnicy i uczestniczki będą dokumentować w swoich mediach społecznościowych.

Brygada Porządkowa: młodzieżowa inicjatywa na rzecz zrównoważonej przyszłości
W Brygada Porządkowa każdy z uczestników i każda z uczestniczek będzie prowadzić swój profil w mediach społecznościowych (do wyboru: Facebook Instagram, TikTok czy YouTube), na którym będzie informować o projekcie oraz podejmować ekowyzwania. Na czym będą polegały ekowyzwania?

Będą to zadania związane z szeroko pojętą ekologią, ochroną klimatu czy działalnością obywatelską, np. prawidłowa segregacja śmieci, dbanie o czystość lasów, promowanie korzystania z transportu publicznego, zmniejszanie konsumpcji czy ograniczanie spożycia mięsa.

Oczywiście każdy z Brygady Porządkowej będzie mógł wziąć udział w warsztatach, spotkaniach i szkoleniach, na których dowie się nie tylko praktycznych rzeczy, ale także będzie po prostu się dobrze bawił! W projekcie przewidziane są również nagrody. Uczestnicy dowiedzą się o zależnościach środowiskowych, bioróżnorodności, granicach planetarnych i zostaną wyposażeni w wiedzę, która pomoże im w przyszłości podejmować mądre, prośrodowiskowe decyzje. Celem projektu jest nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej, ale także zachęcenie innych do podejmowania podobnych działań.

Więcej informacji na temat projektu na stronie www.zwalcznude.pl/brygada-porzadkowa/. Organizatorem projektu jest Fundacja Zwalcz Nudę. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Za jego treść odpowiada wyłącznie Fundacja Zwalcz Nudę.