Ogłoszenia

CO TO ZNACZY UNIA?

CO TO ZNACZY UNIA?
zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach uczniów klas 5-8.

Projekt „Co to znaczy UNIA?” to spotkania z okazji rocznicy 20-lecia obecności Polski u UE. Mają one na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z historią Europy po II wojnie światowej. Pogłębienie wiedzy uczniów o historii naszego kontynentu oraz o przyczynach i skutkach integracji europejskiej.
Zajęcia są historyczne a nie polityczne. Przygotowali je naukowcy z jednej z najlepszych polskich uczelni wyższych. Będzie to rzadka okazja dla uczniów na spotkanie się z nimi, posłuchanie, zadanie pytań, wymienienie poglądów. Przygotowany przez nas cykl ma za cel pomoc uczniom starszych klas szkoły podstawowej usystematyzować, pogłębić i poszerzyć wiedzę o historii powojennej Europy.
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii wspólnie z Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego przygotował cykl 3 spotkań. Zajęcia odbędą się w dniach 13.04, 20.04 oraz 18.05. Te trzy spotkania to CYKL. Zapisując się na zajęcia uczestnik zobowiązuje się uczestniczyć we wszystkich trzech spotkaniach! Zatem jeśli macie czas zapraszamy!
Zajęcia odbędą się w Centrum Europejskim UW Al. Niepodległości 22 o godzinie 10.00 i 12.00. (2 grupy).
Zajęcia są bezpłatne, ale ilość miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy mailowe:
uniwersytet@duch.edu.pl – tytuł maila : UNIA – zajęcia