Aktualności

Artystyczna Wiosna w SP 163- Święto Sztuki i Muzyki „Batalionu”Zośka

Czas kalendarzowej wiosny wniósł do naszej szkolnej codzienności wiele działań i aktywności z dziedziny muzyki, sztuki i nie tylko, angażujących potencjał, umiejętności, naszych uczniów i kadry pedagogicznej.
 W dniu 21 marca odbyła się Akademia na przywitanie wiosny w wykonaniu uczniów klasy 1 a pod opieką pani Natalii Leszkiewicz, z kolei Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Samorządu panią Joanną Masiak przygotował szereg atrakcji,  od Konkursu Mistrza Ortografii, po Konkurs na Cukiernika Szkoły, uwieńczonych muzycznym powitaniem wiosny , mianowicie  KONCERTEM ” WIOSNA I MUZYKA”  w wykonaniu uczniów klas czwartych i piątych, oprawą wokalną tego wydarzenia zajęła się pani Tatiana- Trojanowska- Raczyńska. W tym dniu również Świetlica Szkolna, z inicjatywy pani Natalii Dziedzic, Barbary Pakuły i Oksany Smarghun dostarczyła wiele radości i tanecznych aktywności, przygotowując pokaz mody wiosennej przy dźwiękach rytmicznej muzyki, a także zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.
W piątek, 22 marca był niesamowitym Świętem Sztuki,  w tym dniu miał miejsce happening „Żywe jak malowane” , który był realizacją projektu interdysplinarnego pani Agnieszki Krakowiak i pani  Małgorzaty Mielcarz. Uczniowie w tym dniu wcielili się w postacie z obrazów sławnych polskich malarzy , przenosząc się strojami w przeszłość, ożywili tym samym malarskie dzieła, stając się żywymi bohaterami obrazów. Ponadto, w tym dniu nastąpiła prezentacja drugiej części projektu Konkursu na Prace Plastyczne odwzorujące dzieła malarskie, jak i Konkursu Fotograficznego, w którym to uczniowie pozowali do obiektywu w strojach imitujących działa polskich artystów. 
eń.20240322_090437.mp420240321_131029.mp4Dodatkową aktywnością było tworzenie obrazów na zywo, podczas trwania happeningu, przez uczniów naszej szkoły.
Wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w  artystyczne przywitanie Wiosny bardzo dziękujemy i gratulujemy kreatywności i takiego potencjału do działania.
Zapraszamy do galerii zdjęć z tych wydarzeń. J.R.