Ogłoszenia

XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne już 16 grudnia 2018 r.

Już za chwilę tj. 16 grudnia 2018 r. na ul. Ząbkowskiej tj. odbędzie się XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne. Prezydent m.st. Warszawy i mieszkańcy Warszawy zapraszają wszystkich na to największe wigilijne spotkanie. Przyjdźcie na Ząbkowską i poczujcie się jak w domu, przy stole z białym obrusem, pysznym jedzeniem, przy brzmieniu najpiękniejszych kolęd i życzliwymi ludźmi obok.

Będzie ok. 6 tyś prezentów, które Warszawiacy przygotowali z sercem dla innych Warszawiaków podczas warsztatów twórczych prowadzonych przez warszawskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci TA SZANSA, Stowarzyszenie HokusPokus, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Otwartą Pracownię Twórczą, Fundację Radość dla Ludzi oraz Fundację Zmiana.
Tegoroczne Warszawskie Spotkanie Wigilijne odbędzie się pod hasłem „Anielska Warszawa”. Anioły jako dobre duchy opiekuńcze, będą pomagały tworzyć atmosferę rodzinną i przywoływać dobre wspomnienia. Ich obecność podkreśli uroczysty charakter spotkania.
Symbolicznie będą czuwać nad przebiegiem imprezy, stanowiąc powtarzalny element scenografii. W monidle, przedstawiającym postać Anioła, każdy będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie, a kolejny Anioł tym razem w formie lodowej rzeźby pojawi się za sprawą artysty rzeźbiarza – Jana Kubickiego.

16 grudnia będzie można również zobaczyć zwycięskie prace fotograficzne przysłane na konkurs „Anielska Warszawa”. Będą one integralną częścią scenografii spotkania.

Na najmłodszych również czeka mnóstwo atrakcji w świątecznej krainie, która powstanie w Centrum Kreatywności, przy ul. Targowej 56 – spotkanie ze Św. Mikołajem i jego licznymi pomocnikami, warsztaty i animacje dla całych rodzin, dekorowanie pierników, zabawy w domku sensorycznym, fotobudka i wiele innych.
O świąteczny klimat zadbają również zaproszeni artyści, którzy na scenie zaprezentują oryginalne aranżacje kolęd i pastorałek: Trupa Teatralna Warszawiaki, Kuba Jurzyk z zespołem, WoWaKin Trio oraz Cisza na scenie – grupa teatralna z Polskiego Związku Głuchych – z repertuarem w języku migowym.
Wspólne kolędowanie ułatwią wszystkim przygotowane przez organizatorów śpiewniki.
Imprezę poprowadzi Szymon Majewski.

Patronem medialnym XV Warszawskiego Spotkania Wigilijnego jest Radio ESKA.

Dostępność imprezy:
Dbając o dostępność imprezy, dokładamy starań by była ona przyjazna i dostępna dla każdego gościa poprzez następujące udogodnienia:

DOSTĘPNOŚĆ Z POMOCĄ DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH
Oba wejścia na teren imprezy tj. od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy. Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie 5 osób. Asystenci będą ubrani w kamizelki odblaskowe oraz będą posiadać imienne identyfikatory wraz ze zdjęciem.

PĘTLA INDUKCYJNA
W jednym z namiotów będzie dostępna pętla indukcyjna – namiot zostanie oznaczony odpowiednim piktogramem.

OSOBA ZNAJĄCA JĘZYK MIGOWY DO DYSPOZYCJI
Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo na scenie zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Ponadto prowadzący imprezę będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie.

TOALETY DOSTĘPNE DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH
Na terenie imprezy będą znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.