Ogłoszenia

Spotkanie opłatkowe dla środowiska Batalionu „Zośka” – Patrona Naszej Szkoły

W sobotę 5 stycznia 2019 r., o godz. 11:30,  w Naszej Szkole odbyło się spotkanie opłatkowe dla żołnierzy Batalionu „Zośka”, dla harcerzy Szarych Szeregów, do środowiska związanego
z patronem Naszej Szkoły.

Wśród zaproszonych gości, swoja obecnością zaszczycili Nas:

prof. dr hab. inż. Findeisen Władysław, Kawaler Orderu Orła Białego, Doktor honoris causa City University w Londynie (1984), Politechniki Warszawskiej (1996), Politechniki Gdańskiej (1997) i Technische Universität Ilmenau (1997), żołnierz Armii Krajowej;

Ziental Lidia ps. „Lidka”, major, żołnierz Batalionu „Zośka”, sanitariuszka;

Nowakowski Jakub ps. „Tomek”, Przewodniczący Koła Żołnierzy AK Batalionu „Zośka”, żołnierz Batalionu „Zośka”;

Mazuś Barbara ps. „Prztyk”, Szare Szeregi, formacja: Wojskowa Służba Kobiet, służba sanitarna
i zaopatrzeniowa, Mokotów, Śródmieście;

Ogińska Daniela ps. „Pszczoła”, Szare Szeregi, sanitariuszka, łączniczka;

Niedbalska Ludmiła, Szare Szeregi;

kapitan Tadeusz Siek ps. „Kajtek”, Szare Szeregi;

porucznik Tadeusz Moszczyński ps. „Tadzik”, Szare Szeregi;

Przelaskowski Krzysztof, Szare Szeregi – harcerska poczta;

członkowie rodzin powstańców:

Borkowska Barbra – siostrzenica Jana Bytnara „Rudego” bohatera „Kamieni na szaniec”;

Rodowicz Wanda z mężem Bogdanem Kozłowskim, córka powstańców, rodzina Jana Rodowicza „Anody”;

Tomasz i Beata Jaworscy.

Swoją obecnością zaszczycili Nas również:

płk Jawoszek Robert – Dowódca Zespołu Dowodzenia im. Batalionu „Zośka” Jednostki Wojska Komandosów w Lublińcu; płk Bednarski Roman (dawny dowódca); p. Marta Milo, przedstawicielka Urzędu ds. Kombatantów Osób Represjonowanych; Bartnicki Jacek, syn Witolda (żołnierza Batalionu „Zośka”), Sekretarz Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”; Krysiak Grażyna Skarbnik Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”; Kaczorowski Marcin Prezes Stowarzyszenia Zachowania Pamięci o Armii Krajowej; Zajączkowska Katarzyna, Dyrektor LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu „Zośka”; Galińska Magdalena; Kwiatkowski Dariusz (Polskie Radio SA Naczelna Redakcja Gospodarcza); Alicja Stefańska;  Nowakowski Jerzy; Pietrzak Agnieszka; Smolczyk Hubert (przewodnik po Warszawie); Sobieszuk Wojciech hm (przyjaciel Stanisława Sieradzkiego „Śwista”); Starościński Rafał; Studniarski Tadeusz; Szczepanik Stefan.

Rodziców Naszej Szkoły m. in. reprezentowali państwo Małgorzata i Jacek Kotarscy.

W części artystycznej wystąpili harcerze szczepu 32 im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista”, absolwentki Naszej Szkoły: Nicola P., Karolina K., Aleksandra K., Daria S. oraz uczniowie klas czwartych oraz piątych: Małgosia B., Stella G., Gabrysia P., Amelia B., Patrycja S., Joanna., Maja K., Karolina K., Emilia N., Olaf., K., Wojtek M., Olgierd P., Oskar Sz., Bartek B.

Osobami, które zabrały głos byli: pani Lidia Ziental ps. Lidka (wspominająca dowódcę batalionu – Ryszarda Białousa „Jerzego”), pan Jakub Nowakowski ps. Tomek oraz prof. dr hab. inż. Findeisen Władysław (wspominający początki funkcjonowania Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”).

Przy dźwiękach kolęd zebrani podzielili się opłatkiem podarowanym przez ks. Prałata Krzysztofa Ukleję, proboszcza parafii Najskrytszego Serca Maryi z Bożym Błogosławieństwem, za co serdecznie dziękujemy.

Pani dyrektor Marzena Żak, w imieniu społeczności Szkoły, złożyła wszystkim serdeczne życzenia, cytując słowa pani Danieli Ogińskiej ps. Pszczoła:

„Rozpalcie w sobie płomień dobroci,

Niech się nim wasza droga ozłoci,

Rozpalcie w sobie mocne kochanie,

Zapał do pracy, dzielność, wytrwanie.

Rozpalcie w sobie mocne pragnienie,

By być dla smutnych jak pocieszenie, a zaś dla smutnych jak pomoc silna.”

Wszystkim osobom zaangażowanym gorąco dziękujemy za organizację tak ważnego dla Naszych Bohaterów spotkania.

Gorąco dziękujemy rodzicom za słodki poczęstunek, za pomoc w przygotowaniu stołów, za współpracę w przygotowaniu dekoracji (wystrój sali), części artystycznej, za obecność i poświęcenie czasu dla Patrona Szkoły.

Bardzo ciepło dziękujemy absolwentkom Naszej Szkoły oraz harcerzom 32 szczepu im. Stanisława Sieradzkiego „Śwista” za włączenie się w przebieg spotkania, co miało wpływ na budowanie ciepłego klimatu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom niepedagogicznym za przygotowanie zachwalanego pod względem walorów smakowych poczęstunku, za przygotowanie stołów, za przygotowywanie zaproszeń, listy gości, opiekę nad gośćmi, za czynności porządkowe, za obecność i poświęcony czas.

Ogromnie dziękujemy Nauczycielom Naszej Szkoły za wielotygodniowe przygotowywanie części artystycznej, przygotowanie zaproszeń, życzeń, zorganizowanie opłatka, udekorowanie sali, za poświęcony czas, za entuzjazm, za pomysły, twórcze podejście do zadania, za obecność.

Ogromnie i serdecznie dziękujemy Uczniom klas 4 i 5 za chęć współpracy, poświęcony czas, ogrom włożonej pracy, bardzo wysoką jakość realizacji zadania!!!!

Kolejne spotkanie opłatkowe w Naszej Szkole będzie miało miejsce w roku szkolnym 2020/2021, do organizacji którego już teraz wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Jeszcze raz składamy serdecznie podziękowania za każdą formę współpracy w organizacji i przebiegu spotkania z Naszym Patronem. Jest to przecież forma oddania czci, podziękowania za bohaterstwo, pokazania, że pamiętamy.

 

Z wyrazami szacunku, w imieniu organizatorów:
Marzena Żak