Ogłoszenia

SPOTKANIE ÓSMOKLASISTÓW Z PRZEDSTAWICIELAMI WŁADZ DZIELNICY

7 marca w ramach realizowanego projektu edukacyjnego ZNAM MOJĄ DZIELNICĘ  naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – przedstawiciele władz dzielnicy: Pan Karol Kowalczyk – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga – Południe, Pan Marcin Kluś – Przewodniczący Rady Dzielnicy oraz Pani Irena Bartosińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Dzielnicy. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Renata Rycharska – wicedyrektor Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych im. Jana Pawła II w Warszawie wraz z młodzieżą tej szkoły, wśród której znaleźli się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło też przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców naszej szkoły

Przed uczestnikami stanęło poważne wyzwanie edukacyjne – nasi uczniowie przeprowadzili debatę poruszającą ważne kwestie dotyczące działalności samorządu terytorialnego i Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Omówione zostały również najważniejsze problemy lokalnej społeczności, sposoby wykorzystania środków z budżetu obywatelskiego oraz najistotniejsze inwestycje w dzielnicy. Spotkanie uświadomiło wszystkim, że samorządność ma ogromne znaczenie, a wspólnym działaniem można osiągnąć więcej niż w pojedynkę. Swoim zaangażowaniem i postawą nasi uczniowie udowodnili, że są gotowi do tego, by podejmować poważne decyzje i odpowiedzialne działania nie tylko w szkole, ale również poza jej murami. Słodkim podsumowaniem spotkania był poczęstunek przygotowany przez młodych cukierników z Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tego wyjątkowego spotkania. 

Podczas spotkania można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych i technicznych uczniów klas IV-VI realizowanych w ramach projektu edukacyjnego ZNAM MOJĄ DZIELNICĘ.